Ви не вибрали жодного товару :(

Лілії гібридні

Політерна навігація:


Цього сезону лілії не продаються!

Азійські гібриди

Азійські гібриди - найбільш численна група лілій, які відрізняються особливою морозостійкістю, невибагливістю та рідко хворіють. Вони чудово ростуть як на відкритих сонцю ділянках, так і при невеликому затемненні. До ґрунтів Азійські лілії невибагливі, але краще вдаються на пухких, досить поживних та водопроникних ґрунтах із нейтральною або слабокислою реакцією. У перший рік посадки, коли рослини ще ослаблені та недостатньо зміцніли, бажано частково або повністю видалити бутони, щоб лілії змогли підготуватися до повноцінного цвітіння наступного року.

Трубчаті та Орлеанські гібриди

Незвичайною красою відрізняються квітки лілій із класу Трубчастих та Орлеанських гібридів (висота 110-180 см). У нас лілія Golden Splendour виростає до 3-х метрів. Вони нерідко мають приємний аромат і розкриваються у липні-серпні. Ці лілії досить холодостійкі (на півночі та сході України зимують під лапником або шаром листя, на решті території їх можна не вкривати), практично не уражаються вірусами та бактеріальними захворюваннями. Добре ростуть на родючому, удобреному перегноєм, лужному ґрунті (незадовго до посадки цибулин вносимо попіл від багаття, де спалюємо гілки після обрізки саду, крейду або гашене вапно).

Азійські гібриди

Однак більшість сортів лілій з цього класу досить примхливі при вирощуванні у відкритому ґрунті, оскільки призначені для високоякісного зрізування та частіше їх вирощують у теплицях. У них тривалий період вегетації і вони менш зимостійкі, ніж Азійські гібриди, тому, як тільки земля трохи промерзне, їх вкривають шаром сухого опалого листя (залишається небезпека поїдання цибулин мишами), тому переважно вкривати хвоєю або ялиновим лапником. Орієнтали також частіше за інших лілій можуть уражатися грибковими та вірусними захворюваннями. У саду східні гібриди краще зростають у легкій півтіні, ніж на відкритому сонці. Ці лілії також вимогливі до ґрунтів - їм потрібний добре дренований родючий ґрунт і захищене від протягів місце. Як усі цибулинні (тюльпани, нарциси) не переносять свіжого гною.

ЛА - гібриди

Вишукані ЛА-гібриди виведені шляхом схрещування Азійських з Довгоквітковими, або Лонгіфлорум (Довгоквіткові гібриди в Україні через низьку зимостійкість вирощують як оранжерейні рослини). Але, як виявилося, ЛА-гібриди взяли все краще від своїх батьків - у них гарна кубкоподібна форма квітки (нерідко більших розмірів, ніж у Азіатських гібридів) і висока стійкість до хвороб та низьких температур (зимують ЛА-гібриди без укриття). Сорти цього класу лілій не уражаються вірусними та бактеріальними захворюваннями. Агротехніка вирощування ЛА-гібридів нескладна і можна порівняти з Азіатськими.

ОТ - гібриди

Розкішні ОТ-гібриди, або Орієнпети, вражають своїм ростом і надзвичайно великими розмірами квіток. Ця відносно нова група лілій з'явилася внаслідок схрещування представників двох класів: Східних (Орієнталів та Трубчастих гібридів). Сорти ВІД-гібридів відрізняються не тільки шикарними кольорами з ненав'язливим приємним ароматом, але й вирізняються стійкістю до захворювань та гарною зомостійкістю. Віддають перевагу слабокислому ґрунту. При посадці на важких ґрунтах додаємо невелику кількість хвої та пісок.

Довгоквіткові гібриди

Лілії Довгоквіткові (Лонгіфлорум) - чудово красиві лілії з тонким ароматом. Квітка дуже велика, 15-20 см у формі дзвіночка. Це найвибагливіші до відходу з усіх груп лілій. Використовуються для отримання високоякісної зрізки.

ЛО - гібриди

Представники нових груп лілій - ЛО - гібриди з'явилися зовсім недавно в результаті схрещування лілій Довгоквіткових (Лонгіфлорум) та Східних (Орієнталій), а ЛОО-гібриди (висота 100-150см) - в результаті двоступеневого схрещування лілій з груп Лонгі. Однак завдяки красі та великим розмірам квіток сорту цієї групи вже встигли стати популярними на квітковому ринку, оскільки дають високоякісне зрізання. Хоча лілії, які брали участь у створенні сортів цих груп, не відрізняються високою морозостійкістю та стійкістю до хвороб, вважається, що ЛО-гібриди та ЛОО-гібриди більш стійкі, ніж їхні батьки. Однак при вирощуванні цих лілій у саду на зиму їх слід укривати. Агротехніка вирощування даних гібридів подібна до агротехніки Орієнталей.

ОА - гібриди

ОА гібриди - нова група лілій, яка отримана в результаті схрещування лілій із групи Орієнталі (Східні) з Азійськими гібридами. Поки що не надто численні сорти цієї групи відрізняються вишуканою красою великих і нерідко запашних квітів, невибагливістю при вирощуванні та високою зі морозостійкістю (по всій території України вони зимують без укриття). Найкраще ці лілії почуваються на ділянках зі слабокислим ґрунтом на сонці або в легкій півтіні.

Гібриди лілії тигрової

Зростаюча ще у наших бабусь лілія тигрова, або ланцетолистна з чалмовидними густо-оранжевими з крапом квітами та повстяно-опушеним стеблом, що несе в пазухах листя численні бульбочки (цибулинки-дітки), стала родоначальницею багатьох цікавіших. Гібриди лілії тигрової відрізняються не тільки забарвленням квіток, але також наявністю або відсутністю бульбочок у пазухах листя. Загалом агротехніка вирощування тигрових лілій не відрізняється від такої азійських гібридів.

Довгоквіткові гібриди

Лілії Довгоквіткові (Лонгіфлорум) - чудово красиві лілії з тонким ароматом. Квітка дуже велика, 15-20 см у формі дзвіночка. Це найвибагливіші до відходу з усіх груп лілій. Використовуються для отримання високоякісної зрізки.

Видові лілії

Видові лілії відрізняються надзвичайним шармом і ідеально вписуються в ландшафт багатьох садів. Лілія Генрі прикрасить сад в останній місяць літа, вона зимостійка і невибаглива, але краще росте на вапняному ґрунті. Лілія карликова - чарівна мініатюрна лілія з приємним тонким ароматом, до того ж надзвичайно зимостійка.