Ви не вибрали жодного товару :(

Високі борідкові іриси

Бажаєш побачити ціну - тисни на квітку!


Політерна навігація:


Іриси високі борідкові. 

Мінімальна  сума замовлення - 300 грн.

УМОВНІ ПОЗНАЧКИ:      

  1. По строках цвітіння: VE — дуже ранній, Е — ранній, ЕМ — ранньосередній, М — середній, ML — середньопізній, L — пізній, VL — дуже пізній.
  2. За описом забарвлення: S — стандарти (верхні долі), F — фоли (нижні долі), B — борідка.
  3. По нагородах AIS (Американське Товариство Ірисоводів): AM — нагорода за якість, WM — найвища нагорода для високих борідкових ірисів, DM (медаль Дайкса)найвища нагорода для всіх груп ірисів.

Історична довідка

Свою назву ірис отримав від імені богині ІРІДИ – вісниці богів, яка, спускаючись з небес, повідомляла людям їхню волю. Ірис повністю виправдовує свою назву. У його кольоровій гамі є всі кольори веселки, а відтінків не перерахувати. Ірис іноді ще називають північною орхідеєю за витонченість квітки і невимовний аромат.

Перші гібриди ірисів борідкових (на думку деяких ірисівників) з'явилися на початку 20-го століття, працями Німецьких та Американських селекціонерів. У 1920 році було створено Американське товариство ірисоводів (англ. American Iris Society - AIS) - громадська організація, що об'єднує любителів вирощування рослин роду ірис. Займається врахуванням сортів, науковими публікаціями та багатьма іншими проблемами, пов'язаними з ірисами, у тому числі засновником низки нагород.

Щороку судді AIS проводять голосування, внаслідок якого називаються сорти-переможці. Під час цього голосування оцінюються іриси, які спостерігаються протягом усього процесу вирощування.

Найвідоміша і найвища нагорода – це меморіальна медаль Дайкса (англ. Dykes Memorial Medal). Вона заснована на згадку про У. Р. Дайкс (англ. William Rickatson Dykes), відомому ботаніку кінця XIX - початку XX ст. Щороку лише один сорт може її отримати. Враховуються лише ті іриси, які за три попередні роки здобули класифікаційну медаль. Цими медалями щороку нагороджують сорти, які є найкращими на думку суддів у своїй класифікації.

Центри сучасної селекції ірисів знаходяться в Америці та Австралії, де клімат найбільш сприятливий для виведення нових сортів і де працюють видатні майстри-селекціонери, що дарують людям нові і нові прекрасні сорти. Сьогодні у світі налічується понад 3000 сортів лише ірисів борідкових, за винятком карликових, бордюрних та інших видів. І якщо кажуть, що троянда – королева квітів, то ірис по праву може вважатися королем квіткового королівства! "Іриси мають незбагненну гіпнотичну силу" як-то сказав видатний Американський ірисовод Бен Хаген.

В Україні одним з найкращих гібридизаторів ірисів вважається (нині покійна) М. А. Мірошниченко з Житомира, подає надії молодий селекціонер-ірисовод  І.Я. Хорош з м. Тернопіля, його нові сорти "ДЕЛЬФІН І РУСАЛКА" та "СЕРЦЕ ОКЕАНУ", з яких перший позаминулого, а другий минулого року, на престижному Міжнародному конкурсі ірисів у Флоренції (Італія), потрапили до десятки кращих сортів! В останнє десятиліття в Україні з'явилося багато початківців-гібридизаторів, які виводять сорти ірисів, які не поступаються своєю красою світовим "законодавцям моди" - американським гібридизаторам!

Влітку 2016 року я спробував зробити запилення, зробив 50 запилень і в серпні зрізав 48 насінників. Це був своєрідний рекорд, бо як правило, вдалих запилень буває близько половини від загальної кількості запилень! Зібране насіння висушив і восени, в жовтні, висіяв половину на грядку, а другу половину насінин кожного запилення помістив в холодильник для пророщування на 90 діб. Коли насіння проклюнулось, я висіяв їх в горшки з субстратом і помістив їх в теплицю.